Share Week 2019 – najfajniejsze blogi, które czytam i polecam

eunika jedynak scrapbooking kartki scrapbookingowe kurs scrapbooking

Ja co prawda w świat blogosfery weszłam całkiem niedawno i nawet nie do końca czuję, że do tego świata należę, bo przecież blogowo to raczkuję, ale chcę abyście poznali jedną z fajniejszych akcji, jakie się w polskim blogowym świecie dzieją, która nazywa się SHARE WEEK.
Na czym polega akcja Share Week? Otóż sprawa jest dość prosta – Share Week polega na polecaniu przez blogerów blogów, które chętnie się czyta. W skrócie – jeśli jesteś blogerem, polecasz inne blogi, które Twoim zdaniem warto przeczytać. Moim zdaniem pomysłodawca – Andrzej Tucholski – wpadł na genialny pomysł! I pomysł ten trwa już 8. rok.

BLOGI, KTÓRE CZYTAM I POLECAM

Jako osoba, która na codzień zajmuje się niemowlakiem i jednocześnie rozwija własną firmę, regularnie trenuje no i jeszcze pewnie kilka ważnych i czasochłonnych rzeczy by się znalazło – jak się domyślasz nie mam zbyt wiele czasu na szukanie kreatywnych inspiracji i na oddawanie się wielogodzinnym sesjom czytania pięknie podanych i długich merytorycznie artykułów. Raczej słucham podcastów (mogę robić to sprzątając lub tworząc) i być może za jakiś czas powstanie podobna inicjatywa – właśnie dla podcastów, w której będę mogła polecić bardzo wartościowe miejsca. W zasadzie… to tak czy inaczej to zrobię już niedługo na blogu, bo przecież na żadną akcję nie muszę czekać =) Wracając do głównej myśli – nie mam za wiele czasu by móc czytać tyle wpisów blogowych, ile bym chciała, ale mam kilka miejsc, w które zaglądam i od których czerpię całe morze wiedzy, umiejętności, ale też inspiracji.

I nie ma bloga, z którego przeczytałam wszystkie artykuły (no może poza moim, bo jednak czytam to, co chcę Wam przekazać no i druga sprawa – nie ma tu JESZCZE nie wiadomo ile artykułów, ale pracuję nad tym!), a raczej szukam artykułów – perełek i takie też mam zamiar Ci pokazać. Oczywiście zachęcam Ciebie do zapoznania się także z innymi artykułami blogerów, których znajdziesz poniżej – są to naprawdę bardzo dopieszczone blogi zarówno pod kątem merytorycznym, jak i wizualnym.

Pierwszy blog to oczywiście WorQshop.pl – jedyny blog kreatywny w moim zestawieniu. Moim zdaniem nie ma lepszego bloga, który zainspiruje Ciebie do życia w bardzo kreatywny i ciekawy sposób oraz doda Ci energii i pozytywnych wibracji. Kasia Mistacoglu, która tworzy to miejsce jest przesympatyczną, ciepłą osobą. Pokazuje jak czerpać z życia maksymalnie, kładąc nacisk na docenianie chwil, pielęgnowanie relacji, wplatając kreatywność w każdy aspekt życia. Pokazuje przy tym nie tylko „instagramowe” piękne momenty, ale także zwyczajne życie i dylematy, czasem gorsze chwile, które ma każdy z nas. Kasia – jeśli to czytasz – wiedz, że uwielbiam Ciebie i jesteś dla mnie wspaniałym wzorem człowieka cieszącego się życiem =)

ARTYKUŁY NA BLOGU WWW.WORQSHOP.PL, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ:

–> MALUJEMY LITERKI CZYLI BRUSH LETTERING OD PODSTAW

–> CO ROBIĆ JESIENIĄ? LISTA POMYSŁÓW DO POBRANIA!

–> VISIONBOARD W DARMOWYM PROGRAMIE CANVA – KROK PO KROKU

Drugi blog – nie mogło być inaczej – Pani Swojego Czasu! Ola Budzyńska jest niesamowitą kobietą – rakietą, od której czerpię pełnymi garściami energię do działania, asertywność by móć efektywniej osiągać swoje cele, a także poczucie humoru i przymrużenie oka do tego, w jaki sposób prowadzić swój biznes. Wiele lat byłam zamknięta w bańce „to wypada, a to nie wypada” i trudno mi było wyobrazić sobie, że mogłabym działać tak, jak mi pasuje, bez brania pod uwagę opinii i sugestii WSZYSTKICH LUDZI DOOKOŁA. Ola uświadomiła mi, że to w jaki sposób prowadzę swój biznes zależy tylko i wyłącznie ode mnie. I wiem, że powinnam pisać o tym, że uczę się zacządzania sobą w czasie i planowania oraz osiągania celów, bo Ola głównie tego uczy, ale te kwestie mam mniej więcej opanowane dzięki wieloletniej pracy w różnego rodzaju miejscach, organizacjach i godzeniu życia zawodowego, naukowego, rodzinnego i sportowego – siłą rzeczy musiałam nauczyć się być efektywną.
Od Oli czerpię głównie treści biznesowe. Dzięki Ci Olu, że zaczęłaś także dzielić się swoją wiedzą dotyczącą prowadzenia biznesu – proszę obiecaj mi, że nie przestaniesz tego robić! =) <3 

ARTYKUŁY NA BLOGU WWW.PANISWOJEGOCZASU.PL, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ:

I wreczcie last but not least, czyli Ola Gościniak, która tworzy markę Jestem Interaktywna. Uwielbiam Olę za jej zaangażowanie i autentyczność oraz za chęć niesienia pomocy kobietom w kwestii ogarniania swoich miejsc w sieci. Niniejsza strona wraz z blogiem, który właśnie czytasz powstał dzięki Oli i będę jej wdzięczna za to do końca swojego życia. Ola wzbudziła we mnie odwagę do tego, że dam radę i dzięki niej wierzę, że tworzenie własnego miejsca w sieci nie gryzie. Ola – jesteś niesamowita! Dziękuję Ci za wszystko, co robisz <3

ARTYKUŁY NA BLOGU WWW.OLAGOSCINIAK.PL, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ:

POCZĄTKUJĄCA SCRAPERKO – ZAJRZYJ TU

Jeśli jesteś początkującą scraperką i chcesz poznać różne tajniki scrapbookingu, zapraszam Ciebie serdecznie na bloga Kamili Pietroń.

Świat scrapbookingowy jest dość specyficzny – wiele scraperek prowadzi swoje blogi, na których pokazują krok po kroku jak wykonuje się konkretne prace, ale ja dziś chcę polecić Ci bloga, który skupia niesamowicie dużą liczbę merytorycznych wpisów na temat scrapbookingu. Dowiesz się z niego praktycznie wszystkiego, a artykuły opatrzone są wieloma zdjęciowymi przykładami. Kamila, która prowadzi bloga, jest też bardzo pomocna i zaangażowana na wielu grupach scrapbookingowych =)

ARTYKUŁY NA BLOGU WWW.SWIATPASJI.PL, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ:

To tyle ode mnie na dziś. Mam nadzieję, że chociaż w malutkim stopniu to co tutaj zawarłam zainspiruje Ciebie do działania – czy jeśli chodzi o scrapbooking, czy też rozwój osobisty, a może stworzenie własnego miejsca w sieci. Daj mi koniecznie znać jeśli chcesz abym pisała więcej tego typu artykułów – polecajek. Mogą one dotyczyć różnych aspektów: podcastów, biznesowych książek, zdrowego trybu życia, sportu, organizacji i planowania, efektywności osobistej itp. =)

Ściskam Ciebie mocno i jak zwykle – pozdrawiam scrapbookingowo,
Eunika

3 komentarze

  • Dziękuję za namiary :). Będę czytać i oglądać. scrapbooking wciąga mnie coraz bardziej

    Reply
    • Cieszę się 🙂 Dziewczyny dają z siebie maxa i naprawdę wkładają w te blogi swoje serce, więc mam nadzieję, że będą docierały do coraz większej liczby osób 🙂 Pozdrawiam cieplutko!

      Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *