Powrót do blogowania, odkrywanie siebie i podążanie za marzeniami

Długo nie byłam obecna na blogu i przyznam Ci, że nie jest łatwo zacząć… nie jest łatwo napisać kilka pierwszych zdań. To tak jak wsiąść za kierownicę po 15 latach niejeżdżenia – niby wiesz jak to było, ale wiesz też, że w którymś momencie coś może pójść nie tak.

Mimo wszystko wiem, że do odważnych świat należy.

🌸 Rok 2019 jest moim ROKIEM ODWAGI 🌸

To właśnie w tym roku podjęłam jedne z ważniejszych decyzji biznesowych – założyłam firmę, wprowadziłam na rynek artemisyjne tekturki, wypuściłam swój biznesowy kurs online dotyczący scrapbookingu, czy też rozpoczęłam prowadzenie warsztatów online. Więc dlaczego miałabym nie spróbować powrotu do blogowania ? Wiem, że ćwiczenia czynią mistrza, wiem też, że małymi krokami można zdziałać naprawdę wiele, zatem oto stawiam swoje kolejne, małe kroki i zapraszam Ciebie na nasze kilkunastominutowe „spotkanie” dotyczące odkrywania siebie i podążania za głosem serca.

Każdorazowo gdy chcę coś napisać, do głowy przychodzi mi masa myśli i mam wrażenie, że palce i klawiatura nie nadążają ich przelewać, abym była dobrze odebrana. Zgodnie z prawami psychologii, jako nadawca, to ja odpowiadam za komunikat, który do Ciebie kieruję (warto o tym pamiętać podczas codziennej komunikacji z innymi ludźmi). Oczywiście nie mogę mieć 100% wpływu na Twoje emocje, jakie się pojawiają podczas czytania moich tekstów, to zwięzłość i zrozumiałość wypowiedzi leży już po mojej stronie. Dlatego chcę wyjaśnić, że pisząc w jednym z newsletterów, że niniejszy wpis dotyczyć będzie odkrywania siebie, autentyczności i życia w zgodzie z tym, co podpowiada Ci serce – nie miałam na myśli, że zawsze i wszędzie należy kierować się sercem. Wiele osób porzucało rozsądek i niezbyt dobrze na tym wyszło. Chodzi mi o taką sytuację, w której – jeśli bardzo czegoś pragniesz, masz marzenia i czujesz, że jest cień szansy na ich realizację – byś podjęła próbę sięgnięcia po nie. Dotyczy to aspektów zawodowych, ale także prywatnych, tych związanych z pasją, z podziałem obowiązków w domu, czy też Twojej edukacji.

[Napisałam powyżej o newsletterze – jeśli nie jesteś jeszcze zapisana na mój newsletter, możesz to zrobić tutaj]

Otrzymasz dostęp do całej bazy napisów, które możesz wykorzystywać w celach zarówno prywatnych, jak i komercyjnych, a także będziesz zawsze na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w Artemisji – a zwykle dzieje się sporo =)

Może być też tak, że nie wiesz co Ciebie ekscytuje i co możesz robić ciurkiem kilka godzin, nie czując upływania czasu. Jeśli poznanie tego, co jest Twoją pasją jest jeszcze przed Tobą, próbuj nowych rzeczy i daj sobie szansę na odnalezienie tego, co daje Ci radość. Najgorszą  z możliwych sytuacji jest taka, w której nie masz nic, co lubisz robić, ale też nie szukasz tego, co sprawi, że serce zabije Ci mocniej… Chyba, że z taką sytuacją jest Tobie ok i nie chcesz nic zmieniać, bo jesteś szczęśliwa. W przeciwnym razie pamiętaj, że życie jest zbyt krótkie na to, by przeżyć je byle jak.

„Żyje się tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, ten raz wystarczy.” – Mae West

Jeśli należysz do szczęśliwców, którzy mają coś, co kochają robić (czymś takim jest dla mnie tworzenie scrapbookingowe, zumba oraz rozwijanie biznesu), to gratuluję! Nie pozostaje Ci nic innego, jak pielęgnować to, co posiadasz. Pamiętaj, że odnalezienie pasji – to jeden krok (bardzo ważny, lecz sam w sobie nie dający satysfakcji). Pielęgnowanie jej oraz dbanie o to, aby przynosiła spełnienie – to jest to, do czego warto dążyć.

Poza odkrywaniem tego, co kochasz ważne jest także odkrywanie siebie – poznawanie tego co Ciebie rozwesela, a co smuci, co porusza, a co sprawia, że masz ochotę rzucić wszystko i oddać się rozwiązaniu tej jednej kwestii.

Czy wiesz jaką osobą jesteś?

Czy znasz swoje wartości?

Czy wiesz, co jest dla Ciebie ważne w życiu?

A jeśli tak – to czy żyjesz zgodnie z tym?

Ja uwielbiam poznawać siebie. Praktycznie każdego dnia zauważam, dowiaduję się, poznaję coś nowego w kontekście tego kim jestem i dokąd zmierzam. Uczę się o sobie zarówno uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach, ale też sprawdzając i analizując siebie. Polecam Ci darmowy test osobowościowy, które pozwoli Tobie lepiej poznać i zrozumieć Twoje decyzje i to w jaki sposób działasz:

🤓 DARMOWY TEST OSOBOWOŚCIOWY 🤓

Jestem ciekawa jaką osobą jesteś – napisz mi w komentarzu oraz dodaj kilka słów o swoim typie osobowości. Ja jestem DZIAŁACZEM.

“Działacze są zdecydowanie niezależni i znacznie bardziej niż stabilności i poczucia bezpieczeństwa potrzebują kreatywności i swobody.”

“Samoocena Działaczy zależy od ich zdolności do tworzenia oryginalnych rozwiązań, muszą też wiedzieć, że mają swobodę innowacyjności – mogą szybko stracić cierpliwość lub zniechęcić się, gdy wpadną w pułapkę nudnej roli.”

“Uważają, że każdy powinien poświęć trochę czasu na poznanie i wyrażanie swoich uczuć, a ich empatia i towarzyska natura sprawiają, że emocje to dla nich naturalny temat do rozmów.”

Czytając opis osobowościowy nie mogłam uwierzyć ile w nim prawdy o mnie. Jestem ciekawa czy podobnie będzie z Tobą =)

Oprócz wiedzy o swojej osobowości, warto zdawać sobie sprawę z tego co jest dla Ciebie najważniejsze. Dla mnie bardzo ważne są (m.in.) rodzina, zdrowie oraz pasja (i związana z nią samorealizacja).

Kiedy tylko mogę, staram się spędzać czas z najbliższymi, chodzić na wspólne spacery, razem bawić się i śmiać. Uwielbiam przebywać w towarzystwie męża i dzieci – nie ma takiej możliwości abyśmy się nudzili – zawsze jest o czym porozmawiać i zawsze mamy głowy pełne pomysłów na to jak miło spędzić czas. Zdrowie, to wykonywanie regularnych badań, ale też sport i zbilansowana dieta, stąd trenuję od 4 do 6 godzin tygodniowo i każdego dnia staram się dbać o zdrowe nawyki żywieniowe. Jest to ważne także z tego powodu, że moje dzieci obserwując mnie, uczą się co jest dobre, a co nie – stąd robię wszystko aby zaszczepiać w nich ziarenka rozsądnego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej.

Moją pasją jest scrapbooking oraz prowadzenie biznesu i dzielenie się wiedzą z innymi, co czynię każdego dnia poprzez moją grupęfanpageInstagramnewsletter =) Uwielbiam tworzyć, poznawać nowe możliwości tego, co mam w swoich szufladach. Tworzę także tekturki i dzięki temu czuję, że moja twórczość wskoczyła level wyżej – mogę tworzyć nowe wzory i wykorzystywać je w swoich pracach, tym samym realizując w większym stopniu swój talent! Ach! =)

A co jest dla Ciebie najważniejsze? Napisz mi o tym w komentarzu – daj znać czy wiesz co to jest oraz czy żyjesz tak, aby realizować rzeczy dla siebie ważne.

To tyle ode mnie na dziś.
Powrót do pisania nie był łatwy, ale sprawił, że czuję się o wiele lepiej.
Głowę mam nadal pełną pomysłów, więc daj mi proszę znać czy tego typu teksty od czasu do czasu (nie-scrapbookingowe) są dla Ciebie wartościowe.

Ściskam i do usłyszenia w każdy wtorek w newsletterze i w każdy czwartek na fanpage’u.

Eunika

13 komentarzy

 • Wyszło, że jestem “obrońcą”.
  Opis bardzo pasuje do mnie. I w ogromnej mierze identyfikuję się z nim.
  Ciekawy test.
  Pozdrawiam.

  Reply
 • Cześć!
  Dziękuję za Twój wpis.
  Zdecydowanie powiem, że takie wpisy są dla mnie wartościowe i cieszę się, że wróciłaś do bloga. Trzymam kciuki za kolejne wpisy.
  Zrobiłam też test osobowości i wszystko co o sobie przeczytałam jest prawdą.
  Zdziwiło mnie tylko, że Osobowość Rzecznika jest bardzo rzadka, odpowiada niecałemu jednemu procentowi społeczeństwa (aż mi się miło zrobiło na tą myśl, bo poczułam się wyjątkowo). “Rzeczników cechuje wrodzone poczucie idealizmu i moralności, tym jednak, co odróżnia ich od pozostałych idealistycznych typów osobowości, jest ich zdecydowanie i determinacja – nie są bezczynnymi marzycielami, lecz ludźmi zdolnymi do konkretnych działań, aby realizować swoje cele i osiągać pozytywne, trwałe wyniki.”
  Oby tak było!
  Moje wartości rodzina, pasja,zdrowie.
  Dla mnie najważniejsza jest RODZINA i czas spędzony wspólnie.
  PASJA to coś co wprowadza równowagę pomiędzy obowiązki i marzenia, czyli u mnie scrapbooking 🙂
  ZDROWIE – staram się jeść zdrowo i zwracam uwagę na skład produktów, ale w tym wypadku nie umiem o siebie zadbać jeśli chodzi o sprawność fizyczną. To coś nad czym muszę popracować.

  Reply
 • Wyszło mi POŚREDNIK i to NIESTETY do mnie pasuje – blokuje mnie totalnie strach o opinie innych oraz krytykę w internecie. Bardzo ciężko żyć i rozwijać się z takimi cechami 🤔🤔🤔.
  Mam bardzo dużo pomysłów ale boję się je pokazać i próbować wyjść z czymkolwiek do ludzi.

  Reply
 • Hej, mi wyszło, że jestem Logistykiem i zgadza się w bardzo dużej mierze xD

  Fajny wpis Pozdrawiam 🙂

  Reply
 • fajny wpis,wyszło że jestem pośrednikiem i chyba coś jest “na rzeczy”,pozdrawiam

  Reply
  • O proszę, drugi pośrednik wśród czytelniczek 🙂 Mam nadzieję, że fajnie było dowiedzieć się czegoś więcej o sobie. A ja zobaczę czy będę w stanie poczytać o innych typach osobowości :> Pozdrawiam! 🙂

   Reply
  • Mi trudno ocenić, w momencie czytania wyników pojawia się uczucie albo “tak, to o mnie!”, albo “eeeee….” 😉 W każdym razie to w jaki sposób się zachowujemy, jakie decyzje podejmujemy często odzwierciedla naszą osobowość. A ja wychodzę z założenia, że lepiej wiedzieć o sobie trochę więcej niż za mało 🙂 Mam nadzieję, że mimo wszystko test nie okazał się stratą czasu 😉 Pozdrawiam ciepło!

   Reply
 • Super wpis! Ważne, abyśmy wiedzieli co jest dla nas ważne! 🙂 Mi wyszło, że jestem poszukiwaczem przygód i wiele rzeczy z opisu faktycznie pasuje do mnie z tego testu. Niesamowite 😀

  Reply
  • Dziękuję! 🙂 Dokładnie – moim zdaniem zbyt rzadko się o tym mówi, zbyt mało się tym żyje, aby poznawać siebie. A myślę, że dużo bardziej warto znać siebie niż przysłowiową budowę pantofelka 😉 Fajnie, że opis pasuje, a ja poszperam i poczytam jakie są inne osobowości. Fajnie też wiedzieć kim są osoby, z którymi przebywamy – wtedy można się zwyczajnie lepiej porozumieć, wiedząc, że inni są po prostu inni 🙂

   Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *